У Мелітополі понад 500 українців перебувають у катівнях російських окупантів, – Федоров

Численні катівні у Мелітополі, контроль над яким російські загарбники утримують з 26 лютого 2022 року, окупанти облаштували в гаражах та приміщеннях так званих “комендатур” і “поліції”. Станом на сьогодні у них утримується більш як півтисячі цивільних українців.

Як розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров, при цьому тисячі інших мелітопольців живуть як у в’язниці, адже окупанти після кожної “бавовни” в місті посилюють фільтраційні заходи.

“На жаль, для них зовсім незрозуміла ситуація, як там відбувається, що навіть після року повної окупації є спротив на тимчасово окупованій території. Вони очікували навпаки підтримку. Тож звичайно вони масово намагаються знайти тих людей, хто чинить спротив і сьогодні більш ніж 500 мешканців Мелітополя перебувають в полоні”, – розповів він.

За словами Федорова, ці люди потрапляють до катівень після фільтраційних заходів, до яких агресор вдається кожного разу після задіяння шкоди колаборантам або складам БК.

“Фільтрація проводиться вкрай жорстко: це обушки, це ув’язнення, це тортури, це знущання над нашими мешканцями”, – додав він.

Серед фільтраційних заходів Федоров виділив окремі:

  • росіяни влаштовують судилища: за слова “Слава Україні” та будь-яке інше висловлення проукраїнської позиції штрафують на 30 тисяч або садять “на підвал”;
  • полонених змушують зніматися у роликах із “зізнаннями у диверсіях” для росЗМІ;
  • зачиняють людей вдома, щоб вони не бачили пересування російської військової техніки.

Мер окупованого міста також розповів про нарощування особового кладу ворожого війська в населеному пункті.

Як писав “Ми-Україна”, у тимчасово окупованому Мелітополі 23 березня стався гучний вибух, в результаті постраждав “правоохоронець”. 

Головне