У Конгресі США представили проєкт резолюції щодо умов перемоги України: деталі

У Конгресі США представили проєкт резолюції щодо умов перемоги України: деталі

У Палаті представників США представили резолюцію про "Перемогу України". Нею передбачено, що перемогою має вважатися повернення під контроль Києва території України в міжнародно визнаних кордонах станом на 1991 рік. Орім цього, документ закликає здійснити вступ України до НАТО, а також вимагає від рф виплатити репарації.

Про це повідомила Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова.

"Палата представників підтверджує, що політика США полягає в тому, щоб Україна перемогла над вторгненням і відновила міжнародно визнані кордони від 1991 року. Також (Палата представників - ред.) вважає, що мир принесений українською перемогою, має забезпечити інтеграція України до НАТО та інших євроатлантичних інституцій, що відповідає незмінній політиці Сполучених Штатів; і заявляє, що Сполучені Штати повинні працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити, що рф виплатить Україні репарації; а світова спільнота допомагатиме відбудувати Україну; тим часом керівники рф будуть притягнуті до відповідальності за цю загарбницьку війну; а також буде встановлена справедливість для жертв злочинів, скоєних рф під час її вторгнення", - цитує текст резолюції видання "Голос Америки".

Проєкт резолюції Конгресу було презентовано 25 квітня на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні. Його ініціаторами стали член Республіканської партії Джо Вілсон та представник Демократичної - Стів Коен.

Вілсон висловив упевненість у тому, що документ отримає необхідну підтримку та буде винесений на розгляд у Конгрес. Він додав, що терміновість його внесення пояснюється необхідністю дати більше часу на його розгляд.

Як відомо, процедурою передбачено, що після презентації документа він спершу має пройти погодження у відповідних профільних комітетах, а вже потім буде направлений в Конгрес. Там, своєю чергою, його спочатку вивчатиме Палата представників, а після неї - Сенат США.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Норвегії впала шведська дослідницька ракета. Жодних руйнувань чи жертв ця подія не спричинила, однак в Осло обурилися, що Швеція про це “сусіду” не сказала.

Головне