Цьогоріч світ відчує найбільший дефіцит рису за два десятиліття: в чому причина

Цьогоріч світ відчує найбільший дефіцит рису за два десятиліття: в чому причина

Глобальне виробництво рису знижується, що, своєю чергою, призводить до зростання цін на продукт. За оцінкою рейтингового агентства Fitch Solutions, у 2023 році світовий ринок відчує найбільший дефіцит рису за останні 20 років.

Як пише CNBC, нестача цієї сільгоспкультури викликана війною в Україні, а також поганою погодою в країнах-виробниках рису, таких як Китай і Пакистан.

У другому півріччі минулого року в КНР, який є найбільшим виробником рису у світі, угіддя на яких він вирощувався постраждали від потужних злив та повеней. Така само сталось і в Пакистані - річний обсяг виробництва через непогоду скоротився на 31%.

Прогнозується, що глобальний дефіцит на поточний рік складе 8,7 млн тонн. Найбільший дефіцит продукту на світовому ринку був зафіксований у 2004 році на рівні 18,6 млн тонн.

Аналітики пояснили, що рис став привабливою альтернативою на тлі різкого зростання цін на інші основні зернові після вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року. Це неабияк вплинуло на світовий попит на цей продукт.

За оцінками, світовий ринок рису повернеться до майже збалансованого стану у 2024 році, а на рівень профіциту - у 2025 році.

"Ми вважаємо, що світове виробництво рису значно відновиться у 2024 році. Ми очікуємо, що загальний обсяг виробництва зросте на 2,5% у річному вираженні", - йдеться у звіті Fitch.

Експерти агентства роблять ставку на Індію, вони розраховують, що у наступні п'ять років країна стане "основним двигуном" світового виробництва рису.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Південна Корея може приєднатися до країн Заходу й надати Україні військову допомогу. Проте такий варіант розвитку подій можливий лише за певних умов. 

Головне