Президент України Володимир Зеленський заявив на Третій міжнародній конференції Grain from Ukraine, що програма “Зерно з України” допомогла врятувати від голоду 20 мільйонів людей. Ініціатива охоплює понад 100 країн світу, попри агресію росії та удари по продовольчій інфраструктурі.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
На конференції в Києві президент підкреслив, що програма “Зерно з України” стала ключовою гуманітарною ініціативою, яка забезпечує продовольчу безпеку в усьому світі. Зокрема, продовольство з України вже отримали Ефіопія, Сомалі, Судан, Ємен, Нігерія, Газа та інші країни.
“В цілому український експорт продовольства забезпечує 400 мільйонів людей у 100 країнах світу. Україна є одним із найбільших світових донорів продовольчої безпеки. І ми зберігаємо це наше значення попри все. Попри такий колоніальний виклик з російської федерації. Ця війна – війна проти життя українців, проти наших людей, наших сімей.”, - зазначив Зеленський.
Він нагадав, що з початку повномасштабної війни росія блокувала українські порти, намагаючись створити глобальну продовольчу кризу. Внаслідок російських обстрілів було пошкоджено 321 об'єкт портової інфраструктури та понад 20 цивільних суден. Понад 60 цілеспрямованих атак були спрямовані саме на продовольчу інфраструктуру України.
Президент також наголосив на важливості роботи українських фермерів, які, незважаючи на мінування полів і втрати техніки, продовжують працювати, забезпечуючи світ продовольством.
“Ціни на їжу в Єгипті, Лівії, Нігерії та інших країнах Африки й Африканського континенту прямо залежать від того, чи можуть фермери та аграрні компанії в Україні нормально працювати. Від того, як швидко ми зможемо очистити наші поля від російських мін, залежить, як швидко відновиться звична стабільність продовольчого ринку”, - сказав він.
У своїй промові глава держави також згадав про трагедію Голодомору 1932–1933 років, підкресливши, що Україна пам'ятає ці жахливі події й робить усе, аби подібні катастрофи більше ніколи не повторювалися ні в нашій країні, ні у світі.
“Ми не забуваємо, що все це було. І маємо робити все, щоб не дозволяти росії, знов-таки завдяки своїм колоніальним амбіціям, і будь-кому іншому робити подібні катастрофи, які були в Україні, – подібні катастрофи у всьому світі”, - підсумував він.
Як писав “Ми-Україна” раніше, з порту тимчасово захопленого російськими військами Маріуполя за січень-жовтень 2024 року окупанти незаконно вивезли 112 тисяч тонн пшениці.