Зеленський закликав реформувати ООН: які кроки запропонував президент

Зеленський закликав реформувати ООН: які кроки запропонував президент

Організацію Об'єднаних Націй потрібно реформувати. Відповідну заяву зробив президент України Володимир Зеленський під час виступу на Раді Безпеки ООН.

"Коло постійних членів Ради Безпеки має відображати сучасність. Африканський Союз має бути тут постійно. Азія заслуговує на ширше постійне представництво. Німеччина заслуговує на місце серед постійних членів Радбезу. Латинська Америка має бути тут представлена - постійно. І держави Тихого океану. Потрібне розширення участі і доступу до роботи Ради Безпеки та її допоміжних органів для всіх членів Генеральної Асамблеї, яких не визнано агресорами", - наголосив президент Зеленський.

Разом з тим глава української держави відмітив необхідність подолання вето у Генеральній Асамблеї ООН.

"Застосування права вето - ось що потребує реформи, і це може стати ключовою реформою. Тим, що повертає силу Статуту ООН. Вето не має слугувати зброєю для тих, хто одержимий ненавистю та війною… Треба дати реальну можливість долати вето. Це необхідний крок. За умови набрання двох третин голосів, які відображатимуть волю націй і з Азії, і з Африки, і з Європи, і з обох Америк, і з регіону Тихого океану, – глобальної кваліфікованої більшості – вето має реально долатися, і така резолюція Генеральної Асамблеї повинна бути обов’язковою для виконання всіма державами-членами", - заявив український президент.

Крім того Володимир Зеленський висловив переконання, що Радбез ООН повинен бути підзвітний націям. І наголосив - якщо якась держава-член ООН буде іти агресією проти іншої нації, її членство у Радбезі повинно відразу ж припинятися.

Як повідомляли "Ми-Україна", президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН назвав умови, які дозволять зупинити війну.

Головне