Зеленський скасував дві закордонні поїздки: що відомо

Зеленський скасував дві закордонні поїздки: що відомо

Президент Володимир Зеленський вирішив не їхати у заплановані офіційні поїздки до Іспанії та Португалії. За даними CNN Portugal, рішення глави держави пов'язане з ситуацією за Харківщині 

Візит гаранта в Іспанію мав відбутися 17 травня, де у Зеленського була запланована зустріч з Королем Феліпе. Також глава держави, як очікувалось, підписав би угоди з безпеки з іспанським прем'єром Педро Санчесом. 

Скасування візиту Зеленського в Португалію медіа підтвердив представник місцевого уряду. Причин цього він не назвав, ймовірно, з безпекових міркувань.  

Речник президента Сергій Никифоров підтвердив, що Зеленський дав доручення перенести всі міжнародні заходи за його участі, заплановані на найближчі дні.

Також він повідомив, що президент провів щоденний селектор щодо ситуації на Харківщині та забезпечення Сил оборони.

"Президент заслухав доповідь начальника Генштабу Анатолія Баргилевича. На місці працюють командувачі ДПСУ, НГУ та безпосередньо Головком Олександр Сирський, який ухвалює всі рішення на основі вичерпної інформації. Розгортаються додаткові сили, резерви є. Розвідки – ГУР та СЗР – бачать усі ймовірні кроки противника. Олександр Сирський регулярно доповідає Президентові про ситуацію", – йдеться у дописі.

Як відомо, раніше цього місяця армія рф розпочала наступальні дії на Харківському напрямку. Військове керівництво визнає що у ворог є певні тактичні успіхи на прикордонні області. Наразі, як повідомляють в ОСУВ "Хортиця", сили противника зосереджені на тому, щоб закріпитися на зайнятих позиціях, водночас Сили оборони України потужно цьому протистоять. У районах Лук'янців та Вовчанська на Слобожанському напрямку продовжують точитися запеклі бої, з певних ділянок українські захисники відійшли, перемістившись на вигідніші позиції.

У Генштабі ЗСУ відзвітували, що від початку бойової доби 15 травня окупанти активних дій не проводили. Українськ захисники завдають вогневого ураження окремим групам ворога, щоб не допустити накопичення ними сил і засобів в північній частині Вовчанська. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, 14 травня президент України Володимир Зеленський обговорив двосторонню безпекову угоду зі своїм колегою з Республіки Корея.

Головне