Закрите укриття в Києві: чотирьом затриманим оголосили про підозру

Закрите укриття в Києві: чотирьом затриманим оголосили про підозру

Чотирьом затриманим у межах розслідування трагічних наслідків через недопуск громадян до укриття в Києві, повідомлено про підозру. Троє з них є працівниками медзакладу, ще один чоловік - охоронець.

Про це повідомив Офіс Генерального прокурора в Telegram-каналі.

"За процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури міста Києва чотирьом особам, затриманим у межах розслідування трагічних наслідків через недопуск громадян до укриття, повідомлено про підозру", - йдеться в повідомленні.

При цьому першому заступнику Деснянської РДА, директору медзакладу та його заступнику інкриміновано службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Водночас охоронцю - залишення в небезпеці, яке призвело до смерті (ч. 3 ст. 135 КК України). Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. 

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, з охоронцем, який не відчинив укриття у Києві під час нічної повітряної атаки, проводили слідчі дії. За “службову недбалість” – загрожує покарання від двох до п’яти років позбавлення волі, за “залишення у небезпеці” – до восьми років ув’язнення.

Мешканець Києва, який проживає у Деснянському районі розповів, що його дружина загинула під час масованої ракетної атаки росіян. Вона з дочкою побігла в укриття, втім воно було закрите. У той момент туди влучив уламок від ракети. За словами чоловіка, коли виявилось, що укриття закрите, люди почали голосно стукати у двері. Їм ніхто не відкрив. Єдине хороше, що він відмітив – його дитина залишилася цілою і неушкодженою.

Головне