Заступник голови МЗС України Андрій Кислиця назвав ключові умови для продовження переговорного процесу з росією. Серед головних вимог - виконання домовленостей, досягнутих у Стамбулі про обмін полоненими та забезпечення відповідного рівня уповноважених осіб у складі делегацій.
В ексклюзивному інтерв'ю "Ми-Україна" він зауважив, що перш за все, Україна очікує виконання домовленостей щодо обміну полоненими.
"Це визначатиме президент України, тому що він формує делегацію, він видає відповідні розпорядження, і його апарат готує разом з внесками, які надають різні відомства, директиви делегації. Давайте ще подивимося, як буде реалізована наша домовленість в Стамбулі про обмін нашими людьми. Це також одна з умов, щоб побачити, наскільки договороздатна та сторона", – підкреслив Кислиця.
Український дипломат наголосив на важливості також і майбутньої локації перемовин. хоча він і назвав це питання вторинним питанням.
"Це ж не випадково був названий Стамбул, в який він (Володимир Путін) сам не приїхав, але він сподівався, що або українська сторона відмовиться -це для нього плюс, або українська сторона буде вимушена говорити про Стамбул-22, що для нього плюс. У честі і нашого президента, і інших переговорників, не спрацював ні перший, ні другий план, і на певному етапі Путін сам себе загнав в майже патову ситуацію, з якою він по суті потім вже виходив шляхом направлення тієї делегації, яку він направив. Локація важлива, але все-таки це вторинне питання. Первинне питання – це щирість намірів, і взагалі, коли я кажу щирість російських намірів, це взагалі максимум, сам по собі, і рівень уповноважених осіб на ведення переговорів. Але це зовсім такий, як кажуть, "кавіат" англійською мовою, що хто, крім Путіна, може зупинити цю війну. Це диктаторська країна, в якій немає колоквіумів, рад, і консиліумів - все в руках однієї людини", - наголосив він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 24 травня відбувся другий етап великого обміну полоненими у форматі "тисяча на тисячу". Додому повернулися 307 наших оборонців, серед них - 27 захисників Маріуполя, дехто був у російських катівнях понад три роки. Наймолодшому бійцю лише 25 років.