З 1 березня українцям підвищать пенсії на 20%: де уряд взяв гроші

З 1 березня українцям підвищать пенсії на 20%: де уряд взяв гроші

 З березня понад 10 мільйонам українцям підвищать пенсії на 20%. Це стало можливим завдяки армії.

Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі "Ми-Україна".

"Допомогла армія, як би це дивно не звучало. Солідарна пенсійна система, це та система, яка передбачає скидання всіх людей в один котел, що працюють. З цих внесків утримуємо наших пенсіонерів. Я хочу закликати наших бізнесменів і найманих працівників дуже відповідально до цього ставитися. Мільйон людей, які пішли служити і отримали більшу зарплату дозволили нам сформувати запас коштів, який надає можливість зробити перерахунок та індексацію. Ми отримали більші пенсійні внески від кожного найманого працівника, це додало в пенсійний бюджет більше коштів. Це говорить про те, що ми можемо зробити певні збільшення", - пояснила міністр.

Також Жолнович розповіла, якою буде мінімальна та середня пенсії після індексації у березні.

"Мінімальна пенсія зафіксована залежно для різних категорій – від 2100 до 2600 - залежно від стажу. Немає єдиної межі. Середня пенсія – 3500 гривень. А зараз буде 4200-4500 (залежить від категорії). Середня доплата становитиме від 400 до 700 грн", – зазначила вона.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що індексація виплат торкнеться більш ніж 10 мільйонів українців. Пенсіонери віком понад 80 років продовжать отримувати щомісячну доплату в 500 грн. Для пенсіонерів віком 75-80 років — це доплата до 400 грн на місяць, а для пенсіонерів 70-75 років така доплата складає до 300 грн. 

Загалом цього року держава планує витратити на пенсійне забезпечення понад 700 мільярдів гривень.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Велика Британія постачатиме Україні далекобійні боєприпаси.

Головне