В США обрали нового Спікера Конгресу - ним став республіканець Майк Джонсон

В США обрали нового Спікера Конгресу - ним став республіканець Майк Джонсон

Спікером Палати представників США став Майк Джонсон. Він є представником республіканської більшості, а також представник штату Луїзіана та прихильник експрезидента Дональда Трампа.

Він набрав 220 голосів при 118 мінімально необхідних.

За даними американських ЗМІ, Джонсон є ультраправим та дуже консервативним конгресменом, а також противником суттєвої підтримки України.

Проте роботу Конгресу розблоковано. А отже - США зможуть ухвалювати рішення щодо бюджетного фінансування.

Довідка.

Майку Джонсону 51 рік. Він з 2016 року був заступником голови республіканської фракції та представником консервативного округу в Луїзіані. Він відомий своєю сильною підтримкою колишнього президента Дональда Трампа та захистом Трампа під час імпічменту в Палаті представників. Він також активно виступав за скасування результатів президентських виборів 2020 року через суд.

Майк Джонсон отримав низьку оцінку "F" від ініціативи "Республіканці для України" через свою обмежену підтримку України. Він голосував лише за надання ленд-лізу Україні та був послідовним у скороченні допомоги Києву.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, республіканці в Сенаті хочуть змінити запит Білого дому і розділити допомогу Україні та Ізраїлю.

У запиті передбачається 61 мільярд доларів для України, 14 мільярдів доларів для Ізраїлю, 9 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу обом країнам, 2 мільярди доларів на безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні та 14 мільярдів доларів на посилення американського кордону для боротьби з мігрантами.

Головне