Представники Офісу Президента провели зустріч із правозахисною організацією Human Rights Watch. Сторони обговорили питання створення спеціального міжнародного трибуналу для військового та політичного керівництва рф. Про це повідомили у прес-службі ОПУ.
"Ані злочину геноциду, ані злочину проти людяності не було б, якби не сталося основного злочину - злочину агресії. З перших днів ескалації в лютому 2022 року ми займаємося пошуком шляхів притягнення до відповідальності людей, які розв'язали наймасштабніший конфлікт із часів Другої світової війни", - зазначив заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов.
Він також додав, що українська сторона вивчала Нюрнберзький та Токійський трибунали, а також можливості Міжнародного кримінального суду, щоб зрозуміти, яким чином вище політичне і військове керівництво рф можна буде притягнути до відповідальності.
Крім того Смирнов додав, що Міжнародний кримінальний суд може розслідувати воєнні злочини, геноцид та злочини проти людяності, а от злочини агресії, які чинить рф, не у його компетенції.
"Ми ухвалили безліч законів, які дають МКС змогу проводити розслідування будь-яких злочинів усередині України і максимально сприяємо суду в цьому. Ми зіткнулися з тим, що за останні 70 років у світі нікого не було притягнуто до відповідальності за злочин агресії. росія прийшла в Україну з агресією ще у 2014 році, у 2008-му вони напали на Грузію. Ця країна всюди сіє терор і хаос. І за це ніколи не була покарана", - наголосив Смирнов.
Нагадаємо, у січні Європарламент ухвалив резолюцію про створення спецтрибуналу щодо злочинів агресії росії та білорусі проти України. Президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення резолюції і наголосив, що рф обов’язково повинна відповісти за свою агресію.
Як повідомляли "Ми-Україна", Генпрокурор України Андрій Костін заявив, що понад 20 країн світу підтримують ідею створення спецтрибуналу для рф.