В МЗС відповіли на плани росії провести вибори президента на ТОТ

В МЗС відповіли на плани росії провести вибори президента на ТОТ

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародне співтовариство настійно осудити рішення росії провести президентські вибори на тимчасово окупованих українських територіях, а на організації, які до цього причетні, слід застосувати санкції.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

У заяві МЗС також закликали іноземні держави утриматися від направлення своїх громадян як спостерігачів на ці сумнівні вибори. Учасникам може бути накладено кримінальну відповідальність відповідно до українського законодавства.

Зазначається, що Центральна виборча комісія рф 8 грудня оголосила про призначення 15-17 березня 2024 року нових президентських виборів. Російська влада також повідомила про свої наміри організувати голосування на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, а також в окремих областях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

В МЗС наголосили, що такі дії порушують Конституцію та законодавство України, а також протирічать нормам міжнародного права, включаючи Статут ООН. Проведення виборів на окупованих територіях буде визнано незаконним та некорисним. Відзначено, що усі голоси, зібрані на цих територіях, піддають під сумнів легітимність результатів виборів президента рф.

"Будь-які вибори в росії не мають нічого спільного з демократією. Вони слугують лише інструментом утримання російського режиму при владі", - зазначено в заяві.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у ЄС ухвалили перший пакт про регулювання штучного інтелекту.

Головне