Уряд визначив умови виплат у разі загибелі або інвалідності волонтерів

Уряд визначив умови виплат у разі загибелі або інвалідності волонтерів

Кабінет Міністрів вніс зміни до порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності внаслідок війни волонтера та членам їхніх родин.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства у справах ветеранів.

Для призначення одноразової грошової допомоги необхідно звернутися до міжвідомчої комісії з заявою та подати необхідний перелік документів.

Розмір допомоги:

  • 250 прожиткових мінімумів у разі встановлення інвалідності I групи.
  • 200 прожиткових мінімумів у разі встановлення інвалідності II групи.
  • 150 прожиткових мінімумів у разі встановлення інвалідності III групи.
  • 500 прожиткових мінімумів у разі смерті волонтера.

Також уточнено перелік документів, які необхідно подати набувачам одноразової грошової допомоги, що дозволить скоротити терміни їх розгляду. Зокрема, рішення про призначення одноразової грошової допомоги таким особам буде прийматися утвореною Мінветеранів міжвідомчою комісією.

Виплата буде проводитися шляхом коштів резервного фонду держбюджету.

Для призначення одноразової грошової допомоги необхідно звернутися до вищезазначеної комісії з заявою та подати необхідний перелік документів.

Нагадаємо, на забезпечення житлом ветеранів виділено 5,5 млрд грн на цей рік.

“Завдяки синергії керівництва нашої держави на цей рік нам передбачено 5,5 млрд грн, що у сумі є більше, ніж за всі попередні роки разом узяті по забезпеченню житлом. У нас саме на сьогодні досі не закриті обліки і потреби по учасниках бойових дій на території інших країн, таких як Афганістан. Що стосується наших чотирьох бюджетних програм. Вони передбачають виплату бенефіціарам грошових субвенцій на спеціальних рахунках. Після отримання коштів відповідні особи придбають житло, які попередньо обрали самостійно. Це є або вторинний ринок, або первинний, але обов’язково, щоб житло було введено в експлуатацію”, – зауважив директор Директорату соціального захисту Мінветеранів Руслан Приходько.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, до 2025 року в Україні вдосконалять роботу ВЛК.

Головне