Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що дозволяє підприємствам критичної комунальної інфраструктури бронювати до 75% працівників. Це рішення спрямоване на зменшення кадрового дефіциту у сфері житлово-комунальних послуг.
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.
Згідно з ухваленим рішенням, можливість бронювання зростає з 50% до 75%, що сприятиме стабільній роботі підприємств, які забезпечують теплопостачання, водопостачання, водовідведення та вивезення твердих побутових відходів.
Це дозволить комунальним службам оперативніше реагувати на аварійні ситуації, уникати перебоїв у наданні базових послуг і підтримувати безперебійну роботу критичних систем життєзабезпечення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бронювання з 1 квітня: старі відстрочки втратять чинність – як оформлювати нові
“Вдалося знайти баланс між необхідністю покриття потреб комунальної інфраструктури та збереженням мобілізаційного потенціалу в умовах повномасштабної війни. Завдяки підвищенню рівня бронювання до 75% ключові працівники зможуть залишатися на своїх посадах, що є критично важливим для безпеки та стабільності громад”, – зазначив заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.
Окрім цього, уряд пом’якшив вимоги до рівня зарплати для працівників, що підлягають бронюванню. В Мінрозвитку зазначають, що це рішення стало відповіддю на запити місцевих громад і є важливим кроком для довготривалої стабільності житлово-комунального сектору.
Як писав “Ми-Україна” раніше, бронювання військовозобов’язаних працівників з 1 квітня можливе лише для підприємств, які оновили статус критичності.