Українська сторона сподівається отримати від партнерів 40-50 багатофункціональних легких винищувачів четвертого покоління F-16. Як розповів Politico радник міністра оборони Юрій Сак, це дасть змогу сформувати три-чотири ескадрильї для захисту повітряного простору над Україною.
Він додав, що попри той факт, що Велика Британія, Італія, Франція та ФРН не можуть запропонувати нам F-16, "вони мають важливий голос у міжнародній коаліції". А відтак, Україна хотіла б, щоб вони "заохочували" інших союзників, таких як США та Туреччина.
Сак також зазначив, що Президент Володимир Зеленський хоче, щоб питання бойових літаків було головним на порядку денному саміту G7 у Хіросімі та на саміті Північноатлантичного альянсу у Литві у липні.
"Український президент отримав запевнення від західних лідерів під час свого останнього європейського туру, що вони обговорять це питання найближчими днями", - наголосив він.
Як відомо, Україна вже тривалий час звертається до західних партнерів із проханням дати нам сучасні бойові літаки для боротьби з російською агресією. Проте союзники поки що відмовляють.
Водночас Politico зазначає, що завдяки останнім візитам Зеленського в Британії та Францію він "схоже, досяг певних успіхів".
Нагадаємо, британський уряд днями повідомив, що країна вже влітку розпочне навчальну програму для українських пілотів, що вони отримали базову підготовку з використання західної авіації.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Емманюель Макрон анонсував, що Франція відправить Україні ракети, дальність дії яких "дозволить чинити опір". Конкретики щодо того, які саме це будуть ракети, французький лідер не озвучив. Однак зазначив, що їх відправлять дуже скоро.