Україна і Франція розроблять двосторонній документ щодо безпекових гарантій у Чорному морі, - Зеленський

Україна і Франція розроблять двосторонній документ щодо безпекових гарантій у Чорному морі, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський домовився з главою французької держави Еммануелем Макроном про співпрацю над двостороннім документом щодо безпекових гарантій у Чорному морі.

За словами Володимира Зеленського, він провів ґрунтовну та конкретну розмову з президентом Франції.

"Детально обговорили ситуацію на полі бою, кожен із напрямків. Передав актуальні потреби в обороні і подякував за потужну оборонну підтримку та постійну допомогу в розширенні можливостей наших воїнів. Франція справді цінує свободу й допомагає захищати її.

Обговорили конкретику щодо безпеки в Чорному морі, нашого "зернового коридору", який має бути продовжений. Домовилися посилити взаємодію в захисті морських шляхів. Важлива домовленість щодо безпекових гарантій: наші команди - України та Франції - працюватимуть над двостороннім документом щодо гарантій", - повідомив український президент.

Крім того Зеленський та Макрон обговорили підготовку Глобального саміту миру та участь Франції в роботі над реалізацією Формули миру.

"Дуже важливо, щоб якнайбільше країн світу приєдналися, зокрема держави Глобального Півдня. Франція та її компанії братимуть участь у нашому Форумі оборонних індустрій, який активно готуємо. Про це теж домовлено", - додав український президент.

Як повідомляли "Ми-Україна", у серпні 6000 українських військовослужбовців пройшли підготовку у Франції.

Головне