Україна сама обиратиме, куди бити ракетами Storm Shadow, - новий прем’єр Британії

Україна сама обиратиме, куди бити ракетами Storm Shadow, - новий прем’єр Британії

Новообраний прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив, що продовжить політику попереднього уряду щодо застосування далекобійної зброї в російсько-українській війні.

Як пише Bloomberg, він заявив, що Україна має право самостійно вирішувати, як використовувати надані Великою Британією ракети Storm Shadow з дальністю у понад 250 км, в тому числі для ударів по військових цілях на території рф.

Водночас при цьому він наголосив, що ці боєприпаси  "очевидно повинні використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права і, на його думку, "в оборонних цілях".

Ця позиція британського уряду контрастує з підходом США, які досі стримано ставляться до зняття обмежень на використання американської зброї Україною для ударів по російській території. Адміністрація Байдена вважає це "червоною лінією" для запобігання ескалації конфлікту з Москвою.

"Удари по російських аеродромах, де базуються літаки ворога, які щодня здійснюють терор - це те, що потрібно нам. І це про справедливість, яку може відновити західна зброя", - наголосив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Нагадаємо, напередодні перед стартом саміту НАТО міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що українська сторона активно працює над отриманням дозволу від США бити по аеродромах в росії. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, країни Північноатлантичного альянсу нададуть понад 7 мільйонів доларів для підтримки жінок в ЗСУ, зокрема понад 10 тисяч уніформ, взуття та іншого необхідного спорядження

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.