Україна продовжує отримувати зброю від США, – посол Маркарова

Україна продовжує отримувати зброю від США, – посол Маркарова

Військова допомога від США продовжує надходити в Україну, заявила Надзвичайна та повноважна амбасадорка України в США Оксана Маркарова. Втім в інтерв'ю виданню "Голос Америки" вона зауважила, що Київ потребує більших обсягів.

Дипломатка пояснила, що задля отримання Україною більшої кількості озброєння Вашингтону потрібно проголосувати нові законопроєкти, "тому, всі очі зараз на Конгрес США". Йдеться про ухвалення пакета допомоги на 61 млрд доларів, який ніяк не може проголосувати Конгрес. 

Пані посол пояснила, що на сьогодні зброя до Києва надходить із попередніх закупівель, постачання не припиняється. 

"Дуже багато виділень які були влітку, особливо які закуповувались по програмі USAI ("Ініціатива сприяння безпеці України" - ред.) - пам’ятаєте були великі пакети по три мільярди доларів, по два мільярди доларів? – Це все були закупівлі. Тому постачання тривають. І якщо ми не бачимо нових виділень, постачання насправді йдуть, зниження немає. Чи означає це що нам достатньо зброї? - ні", – зазначила вона.

Маркарова наголосила на тому, що на сьогодні Міноборони США і так робить все можливе для продовження підтримки України. Так, зокрема, певні підрозділи Пентагону "діляться" з Києвом вже власними запасами. 

"Проте, нам теж слід усвідомлювати, що чим швидше буде ухвалено цей проєкт закону (про виділення 61 млрд доларів фінансування - ред.), тим менше нам буде треба просити звичайних службовців тут, проявляти героїзм. Вони теж повинні діяти абсолютно в межах своїх правил", – зазначила вона. 

Нагадаємо, раніше цього місяця координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США вже не мають коштів, щоб надавати Україні нові пакети військової допомоги. Він додав, що перед Новим роком президент Джо Байден підписав останній пакет допомоги, на який були кошти згідно з його повноваженнями.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Білому домі заявили про відсутність ознак зловживань зі зброєю, яку США надавали Україні. 

 

Головне