Після запуску додатку "Резерв+" частина українців побоюється використовувати його для оновлення даних і робить це офлайн через поширення фейків.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
Військово-обліковий документ у "Резерв+" ні на що не впливає
Насправді документи, створені у "Резерв+" та ЦНАПах, є рівноцінними військовому квитку або тимчасовому посвідченню. Ці документи навіть дозволяють перетинати кордон.
Статус "у розшуку" через оновлення даних
Заступниця міністра зазначила, що статус "у розшуку" не з'являється через оновлення даних. Його присвоюють, якщо людина не з’явилася в ТЦК після отримання повістки. Додаток "Резерв+" дозволяє дізнатися про потенційну проблему онлайн, а не під час затримання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: QR-код у Резерв+: що треба знати про електронні та паперові військові квитки за новими правилами
Дані можуть вкрасти
Черногоренко наголосила, що додаток пройшов усі необхідні перевірки безпеки. "Резерв+" лише відображає інформацію з реєстру "Оберіг" і не зберігає її на власних серверах. Дані вносяться в "Оберіг" і при оновленні у ЦНАПах, а доступ до них мають лише уповноважені органи.
Електронні повістки
За словами чиновниці, в додатку "Резерв+" повісток не буде, оскільки це не передбачено законом. "Електронна повістка не прописана в офіційних документах, тому її і не може бути в "Резерв+".
Відстеження геолокації
Черногоренко спростувала чутки про відстеження геолокації додатком, назвавши це конспірологічною теорією. Вона зазначила, що будь-який користувач смартфона може перевірити, які додатки мають доступ до геоданих, і "Резерв+" не потребує доступу до геолокації.
Основна функція додатку "Резерв+"
Одна з головних функцій додатку "Резерв+" - оновлення військово-облікових даних онлайн. Його запустили після того, як українських чоловіків віком від 18 до 60 років зобов’язали поновити дані до 16 липня.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, рф минулої доби вбила трьох мешканців Донеччини, 24 людини дістали поранення.