У Києві після смерті трьох людей укриття вирішили тримати відчиненими постійно

У Києві після смерті трьох людей укриття вирішили тримати відчиненими постійно

У Києві укриття для населення будуть відчинені весь час. Відповідне рішення ухвалила Київська міська державна адміністрація після того, як у ніч на 1 червня у столиці троє людей загинули, бо не змогли потрапити в зачинене укриття. 

Як повідомив  глава департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук, раніше укриття закривали, щоб їх не займали безхатченки.

"До цього були розмови, що ми не можемо їх тримати постійно відчиненими, бо там зроблені ремонтні роботи і безхатченки будуть організовувати там притулки. Але ми не маємо іншого виходу як тримати їх постійно відчиненими", - наголосив представник КМДА.

У той же час мер Києва Віталій Кличко закликав громадськість долучитися до перевірки доступу до укриттів. 

"Місто закликає долучатися до цієї ініціативи всіх небайдужих киян в якості громадських уповноважених із таких перевірок", - зазначив мер української столиці.

Крім того, після нічної трагедії у Києві Кабінет міністрів ухвалив рішення про перевірку всіх укриттів у країні.

"Сьогодні Україна та світ відзначають День захисту дітей. Вночі росіяни в Києві вбили 9-річну дівчинку та ще двох дорослих. Велике горе. Щирі співчуття рідним та близьким! 

Під час цієї атаки мала місце неприпустима ситуація, коли люди не змогли потрапити до укриття. Тому перш за все на сьогоднішньому засіданні Уряду ухвалюємо протокольне рішення про перевірку роботи всіх укриттів у країні і, зокрема, в Києві. У будь-який час доби під час повітряної тривоги вони мають бути доступними для всіх людей", - заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він також наголосив, що в Україні планують посилити кримінальну відповідальність щодо тих, хто своєю недбалістю наражає дітей та дорослих на смертельну небезпеку. 

"Покарання буде суворим, щоб такі кричущі випадки більше не повторилися", - заявив очільник українського уряду.

Як повідомляли "Ми-Україна", росія витратила на нічну атаку 1 червня по Києву 17 мільйонів доларів. Окупанти використали для обстрілу сім балістичних ракет “Іскандер-М” та три крилаті ракети “Іскандер-К”. 

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.