У Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває п'ять ворожих кораблів: чи є загроза

У Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває п'ять ворожих кораблів: чи є загроза

У Чорному морі станом на ранок 29 червня знаходяться п'ять ворожих кораблів, ще два - в Азовському. Жодне з суден не є носієм високоточної зброї. Один російський носій є в середземноморській акваторії, залп - до 16 ракет. Як розповів в ефірі "Ми-Україна" речник ВМС ЗС України, капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук, звідти агресор Україну навряд чи атакуватиме.

"Що стосується конфігурації в морі та наявності носіїв, то не слід забувати, що в принципі в Чорному морі є вісім діючих носіїв зброї із загальним залпом до 52 ракет. І ще один перебуває на ремонті - це ще плюс чотири ракети. Ситуація може змінитися у будь-який момент, але ми відстежуємо і бачимо, що відбувається та у разі чого зможемо завчасно попередити", - розповів він.

Плетенчук наголосив на тому, що окрім ракетоносії в Чорному морі діють також і російські сторожові кораблі.

"Попри те, що захід в Чорне море зараз неможливий через протоку Босфор та Дарданелли, які саме зараз закриті для військових кораблів, проте росіяни там загалом мають досить велике угруповання і і періодично кораблі виходять та заходять. Не слід забувати і про прикордонні кораблі - це сторожові кораблі, які відносяться до ФСБ рф. Періодично до 10 одиниць може з'являтися одночасно. Здебільшого вони знаходяться біля російських берегів, у центральній частині Чорного моря або у східній. Зараз вони до наших берегів не підходять. Ситуацію можна назвати контрольованою. Проблемою досі залишається окупована територія, де вони базуються і є нагальна проблема щодо боротьби з цими носіями в морі", - розповів він.

Пленечук наголосив, що для боротьби з цією загрозою Україні потрібні потужній Військово-морські сили. Також він підкреслив. що попри бойові дії в Україні було відновлено окремий рід військ - берегові ракетно-артилерійські війська.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Литва посилила санкції проти росії та Білорусі. Зокрема, литовський уряд заборонив транзит товарів, які можуть використовуватися рф та Білоруссю у військових цілях.

Головне