Це критичний момент: в українців закінчуються боєприпаси, наша допомога потрібна вже зараз, - Столтенберг

Це критичний момент: в українців закінчуються боєприпаси, наша допомога потрібна вже зараз, - Столтенберг

Запаси боєприпасів в українських захисників вичерпуються і вони потребують допомоги від партнерів і союзників вже зараз. На цьому під час брифінгу присвяченому підсумкам 2023 року наголосив генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг. 

"Спільно ми спроможні забезпечити Україну всім, чого вона потребує. Нам необхідно проявити політичну волю, щоб зробити це", - сказав він.

Столтенберг наголосив на тому, що мужності українському народові не бракує, не вистачає снарядів. Він закликав держави-члени Альянсу активізуватись - "копати глибоко і швидко". У іншому випадку, нестача боєприпавів матиме відображення "на полі бою". 

"Це критичний момент. Буде серйозною історичною помилкою дозволити (президенту рф Володимиру) Путіну перемогти", - підкреслив він. 

Нагадаємо, раніше чеська влада заявила, що їй вдалось знайти 800 000 снарядів, які мона придбати для України. До цієї ініціативи вже долучилась низка європейських країн, серед яких Німеччина та Латвія. Радник прем'єр-міністра Чехії з національної безпеки Томаш Пояр днями повідомив, коли боєприпаси, закуплені за чеською ініціативою, зможуть бути передані українській стороні. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, днями стало відомо про передачу Сполученими Штатами нового пакета військової допомоги Україні. Його сума становить 300 мільйонів доларів, до вмісту включені артилерійські снаряди, боєприпаси для HIMARS, зенітні ракети тощо. У Білому домі пояснили, що для чергового пакета допомоги були використані залишкові кошти, які було раніше схвалено Конгресом.

Головне