Росіяни захотіли повернутися у Раду ООН з прав людини: в МЗС поставили окупантів на місце

Росіяни захотіли повернутися у Раду ООН з прав людини: в МЗС поставили окупантів на місце

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що росія не повинна повернутися до Ради ООН з прав людини, доки не понесе відповідальність за свої злочини.

Відповідну заяву він оприлюднив у Facebook.

російська федерація подала свою кандидатуру на членство в Раді Організації Об'єднаних Націй з прав людини.

Він нагадав, що минулого року їй було відкликано членство відповідно до рішення Ради ООН у зв'язку з повним масштабним вторгненням в Україну.

Згідно з поясненнями речника МЗС, росія таким чином намагається продемонструвати свою здатність продовжувати порушувати права людини. А також вчиняти воєнні злочини та злочини проти людяності без жодних наслідків.

Ніколенко висловив позицію України - рф не повинна отримати можливість повернутися до одного з ключових органів ООН. Причиною цього стало те, що рф ще не понесла відповідальності за всі свої злочини.

"Місце російських воєнних злочинців на лавах трибуналу, а не в Раді ООН з прав людини", - написав він.

Напередодні росія спрямувала до інших держав-членів ООН спеціальний документ із закликом підтримати свою кандидатуру для обрання в Раду з прав людини.

На найближчих виборах, запланованих на 10 жовтня, рф змагатиметься за два доступні місця в Раді з Албанією та Болгарією, які призначені для країн з Центральної та Східної Європи. У цьому голосуванні візьмуть участь всі 193 члени Генеральної асамблеї ООН, зібрані в Нью-Йорку.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Німеччина заявила про посилення контролю на кордоні з Польщею та Чехією.

Головне