Ударне корабельне угруповання ворога в акваторії Чорного моря станом на ранок 22 березня складає два судна-носії високоточного озброєння. За даними ВМС ЗС України, на бойовому чергуванні вперше за понад місяць перебуває два-ракетоносії.
Сукупний потенційний залп "Калібрів" з Чорноморської акваторії складає вісім одиниць ракетного озброєння.
В Азовському морі кораблі з ракетами на борту відсутні.
У Середземномор'ї службу несуть два ворожі кораблі, один яких споряджений крилатими ракетами. Залп - до восьми "Калібрів".
Минулої бойової доби, в інтересах країни-агресорки, прохід Керченською протокою здійснили:
у напрямку Азовського моря – 18 кораблів, шість з яких йшли з протоки Босфор;
у напрямку Чорного моря - 10 суден, одне з яких попрямувало до Босфору.
"рф продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS)", - наголошують у ВМС ЗСУ.
Нагадаємо, в ОК "Південь" напередодні, 21 березня, повідомляли, що росіяни не виводять свої плавсзасоби на патрулювання вже протягом двох тижнів, а ракетоносії вже більше місяця перебувають на базах.
Як писав "Ми-Україна" раніше, російське окупаційне військо під ранок 22 березня другий день поспіль здійснило масований ракетний удар по Україні. Агресор застосував понад 150 засобів повітряного нападу, включно з балістичними та аеробалістичними ракетами - гатив по Україні "Кинджалами", "Іскандерами", Х-22, Х-59, С-300 та 63 "шахедами". ППО відбила атаку, знищивши в цілому 92 засоби повітряного нападу агресора. Цього разу противник головним чином зосередився на ураженні української енергетичної системи. У Міненерго назвали повітряний напад наймасштабнішим ударом по енергетиці нашої країни за останній час. "Прильоти" по енергооб'єктах та перебої з подачею світла спостерігаються у Сумській, Дніпропетровській, Хмельницькій, Вінницькій, Запорізькій та інших областях. ЗАЕС перебуває на межі блекауту, завдано удару по ДніпроГЕС у Запоріжжі, Харків майже повністю знеструмлений.