Посилення ППО і не тільки: Зеленський провів розмову з прем’єркою Естонії

Посилення ППО і не тільки: Зеленський провів розмову з прем’єркою Естонії

Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 8 грудня, провів телефонну розмову з прем’єр-міністеркою Естонії Каєю Каллас. Зокрема, вони поговорили про посилення протиповітряної оборони та "зерновий коридор".

Про це повідомила пресслужба глави української держави. За словами Зеленського, він поінформував Каллас про обстріл України, який намагалась вчинити росія зранку 8 грудня, поцілившись у цивільну інфраструктуру. Він наголосив на необхідності подальшого посилення ППО. Зокрема, це стосується Харкова, Дніпра, Запоріжжя та Херсона, а також Одеської області, де має бути захищений як обласний центр, так й інфраструктура "зернового коридора".

Крім того, президент України розповів про намагання країни-агресорки зашкодити цивільному судноплавству в Чорному морі. І хоча росія докладає значних зусиль, щоб стати на заваді експорту "зерновим коридором", через нього вже було доставлено понад 7 млн тонн вантажів.

Також Зеленський і Каллас обговорили фінансову та політичну підтримку України з боку Європейського Союзу, адже під час повномасштабної війни вона стала вкрай важливою. Український президент наголосив на "необхідності єдності в питанні виділення Україні 50 млрд євро допомоги", пише пресслужба.

Посадовці заявили про необхідність прийняття Європейською радою рішення щодо початку переговорів про вступ України до Євросоюзу. Водночас Україна робитиме все необхідне для початку відповідних переговорів, зокрема виконуючи свої зобов'язання.

Під час розмови також йшлось про протидію російській пропаганді та співпрацю щодо посилення кібербезпеки.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Володимир Зеленський у четверг, 7 грудня, провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом і привітав його з переобранням.

Головне