Після переходу “Укрнафти” під контроль Міноборони ціни на пальне для армії зменшились

Після переходу “Укрнафти” під контроль Міноборони ціни на пальне для армії зменшились

Після передачі "Укрнафти" під контроль Міністерства оборони України цього року ціни на пальне для ЗСУ істотно знизилися, тоді як ще торік суттєво перевищували ринковий рівень. Такого висновку дійшли журналісти видання "Наші гроші", які провели аналіз закупівель оборонного відомства в "Прозорро".

Автори дослідження провели аналіз 27 контрактів на забезпечення армії дизпальним в період повномасштабної війни. У документах не вказуються назви фірм-постачальників, як власне і їхні обсяги.

Аналіз показав, що від березня 2022 року по лютий 2023 року ціни на паливо для потреб армії та ринкові гуртові ціни перевищували у деяких випадках суму у 11 000 гривень за тонну.

"Ціни по дизельному пальному у контрактах були набагато вищими від ринкових. У листопаді-грудні було підписано кілька контрактів на зимове та арктичне паливо за ціною 56-62 тисяч гривень за тону. Це відповідає ціні 57-63 гривень за літр. Таких цін у той період на заправках не було на жодній автозаправці країни. Найдорожчі види дизелю коштували максимум до 55 гривень за літр", - йдеться у матеріалі.

За підрахунками enkorr, радикальна зміна цін на пальне для потреб армії відбулась весною 2023 року. За даними профільного видання, у квітні при середньоринковій ціні на літнє ДП на рівні 44 610 грн/л Міноборони змогло його купити за 36 900 грн/л. Останній договір на "Прозорро" від 6 червня, показує, що "дизель" купили за 35 459 грн/т при його ціні у 39 521 грн/т на ринку.

За даними видання "Наші гроші", слідчі СБУ відкрили розслідування стосовно того, що українське оборонне відомство сплачує своїм постачальникам палива 7% ПДВ попри те, що Кабмін ще на самому початку повномасштабної війни встановив нульову ставку на паливо для армії. Співрозмовник журналістів "Наших грошей" з Держаудиторської служби розповів, що приватний постачальник минулого року через механізм "скруток" відразу вивів з обороту кошти, призначені для сплати податку назад державі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, “Укрнафта” хоче передати військовим пальне на 5 млрд грн, однак компанія Коломойського відмовляється його віддати.

Головне