Підготовка автомобіля до осіннього сезону: корисні поради, які вбережуть машину від дорогого ремонту

Підготовка автомобіля до осіннього сезону: корисні поради, які вбережуть машину від дорогого ремонту

Осінній сезон має свою специфіку під час експлуатації автомобілів. Погода може бути мокрою, холодною, а дороги починають посипати сіллю. Цей період може бути складнішим сезоном, ніж зима. Адже взимку водії стають більш обережними, а дороги підтримуються в кращому стані, ніж восени. Щоб ваш автомобіль тішив безвідмовною роботою в осінній період, про це варто додатково подбати. Як саме — розповідає "Ми-Україна".

Не забувайте про діагностику

Фото: pixabay.com

Ключові дії з підготовки автомобіля до осені визначаються його станом. Тому в першу чергу варто звернутися до фахівців і провести діагностику авто. Може виявитися, що потрібна заміна тих чи інших деталей або розхідних матеріалів.

Окрім техогляду є кілька універсальних рекомендацій, які допоможуть зберегти авто в хорошому стані в осінній сезон. При підготовці автомобіля до осені пам’ятайте: найбільший вплив на безпеку водіння надає саме людський фактор. Тому ваш обов’язок – перевірити перераховані вище елементи, щоб ви, ваші пасажири та інші водії на дорозі були в безпеці.

Перевірте стан склоочисників

Фото: pixabay.com

Якщо ви нещодавно замінювали їх, то, ймовірно, з ними усе гаразд. Однак можливо через інтенсивне застосування склоочисники, які довго не замінювалися, є непридатними для використання в осінній сезон.

Деякі водії нехтують цими деталями, вважаючи їх другорядними порівняно з мотором, акумулятором, запчастинами ходової. Насправді ж від якості склоочисників великою мірою залежить безпека на дорозі.

Дощів і туманів стає більше, може падати перший сніг, тому справність "двірників" дуже важлива. Якщо вони не функціонують, як слід, то в несприятливу погоду буде погіршений огляд. А це підвищує ризик потрапити у ДТП.

Чим щільніше щітки прилягають до лобового скла, тим кращий буде результат, тому великі забруднення  (листя та інше сміття) краще змивати самостійно. З настанням холодів, літній омивач скла слід замінити на зимовий, який не буде замерзати.

Аби не створювати на склоочисники надмірне навантаження, важливо частіше мити скло. Тоді й "двірники" зможуть краще виконувати своє ключове завдання – покращувати якість огляду через лобове при несприятливій погоді.

Важливо! Тримайте в машині шкребки та щітки. Дощ, який ллє ввечері, вночі замерзає й утворює шар криги на кузові та склі. Тому з настанням холодної погоди треба мати в машині інструменти для видалення льоду.

Подбайте про акумулятор

Фото: pixabay.com

Перед осіннім сезоном ця процедура є надважливою. Восени акумулятор працює важче, іноді з перебоями. Дії водія щодо акумулятора залежать від стану цієї деталі.

Нові акумулятори при підготовці до осіннього сезону достатньо просто зарядити. А ті, що відпрацювали 5 і більше років, краще взагалі замінити. Це варто зробити до настання холодів і перших заморозків. Якщо немає можливості купити новий акумулятор, будьте готовими до того, що в холодну погоду авто може не завестися.

Повністю заряджений акумулятор повинен мати напругу 12,6 В, а  напруга 12,4 В — означає, що акумулятор розряджений. Ви також повинні перевірити саморозряд, який не повинен перевищувати 50 мА (0,05 А). Саморозряд означає струм, споживаний різними аксесуарами – автомобільним комп’ютером, радіо, сигналізацією тощо.

Захистіть авто від корозії

Фото: pixabay.com

Корозія – дуже підступна проблема. На перших етапах на неї часто не звертають увагу, вважаючи дрібницею, а згодом вона відчутно дає про себе знати. Ретельно огляньте колісні арки, крила, окрайку капота і пороги. Саме ці місця є розсадниками корозії. Можливо, прийшов час оновити антикорозійне покриття.

"Антикор" роблять у міру зношування наявного покриття. Зазвичай, не частіше одного-двох разів на рік. Найкраща профілактика корозії – вчасність фарбування автівки. Не варто відкладати вчасний догляд за автомобілем "до ліпших часів". Проблеми з корозією утворюються за накопичувальним принципом, а їх вирішення на пізніх стадіях значно дорожче, ніж профілактика.

Є ще одна причина перевірити авто восени. Річ у тім, що після літа на машині можуть залишитися механічні пошкодження. Навіть зовсім невеликі й практично непомітні подряпини можуть призвести до проблем. Через високу вологість восени дуже швидко може утворитися наліт іржі, який потім буде складно прибрати.

Перевірте диски й шини

Фото: pixabay.com

Перевзувати авто треба ближче до зими, але вже зараз треба уважно стежити за тиском. Перепади температури восени можуть досягати навіть 20 градусів. Це може погано позначатися на шинах. Міняти літню гуму на зимову потрібно тоді, коли середня добова температура тримається у межах +7 – +8 градусів.

Якщо ж шини зношені, то використовувати їх в осінній сезон небезпечно. Адже вони не забезпечують необхідного зчеплення з дорогою та погіршують загальні показники маневровості автомобіля.

Різниця між візерунками й підставою шини повинна бути не менше як 3 мм на літній гумі, і не менше ніж 4,5 мм на зимовій. Якщо ці показники не вписуються у норму, шини потрібно замінити.

Також подбайте про диски, якщо там є механічні ушкодження, усуньте їх. Хімікати, якими поливають дороги вже з першим снігом, пошкоджують диски. Тому краще, аби на них не було подряпин та інших ушкоджень.

Подбайте про салон

Фото: pixabay.com

Захистити автомобіль від вологи зсередини не менш важливо, ніж ззовні. Днище авто може прогнивати, якщо волога надовго буде накопичуватися під килимками. Бажано прибрати з салону всі предмети, які добре вбирають і тривалий час утримують рідину.

Це можуть бути ганчіркові килимки, шторки, подушечки тощо. Якщо все ж залишилися тканинні речі, за ними варто ретельно стежити — через високу вологість може початися корозія.

Перевірте освітлення і систему опалення

Фото: pixabay.com

Перевірте справність протитуманок та обігріву заднього скла. Під час осіннього туману і високої вологості — це вкрай важливо. Восени сутінки наступають раніше, відповідно і навантаження на фари збільшується.

Необхідно простежити, щоб оптика не піддавалася постійному впливу вологи, яка може викликати окислення деталей. Потужність світлового променя повинна добре освітлювати дорогу і при цьому не сліпити інших водіїв. Відрегулювати інтенсивність світла можна самостійно.

Залийте нове моторне мастило і перевірте ручне гальмо

Фото: pixabay.com

Заміна моторного мастила є регулярною процедурою, яку потрібно повторювати кожні 10-12 тисяч кілометрів пробігу авто. Однак при зміні кліматичних умов, варто заливати чисте масло, не залежно від терміну експлуатації старої порції.

Ручне гальмо погано реагує на холодну погоду. При підготовці до осіннього сезону, уважно перевірте стан ручного гальма. Чи немає пошкоджень, надмірних потертостей тощо. Якщо стан приводів і тросів незадовільний, їх потрібно прочистити, добре змастити або навіть замінити.

Перевірте ущільнювачі на дверях

Фото: pixabay.com

Ущільнювачі на дверях автомобіля дуже схильні до пошкоджень  під час пізньої осені. Протягом дня, коли буває тепліше, ущільнювачі покриваються вологою, а вночі, коли температура опускається нижче нуля, вода на них замерзає. Саме тоді вони пошкоджуються.

Якщо ви не можете відкрити двері взимку, запам’ятайте, що це почалося восени. Щоб підготувати ущільнювачі до осінньо-зимового сезону, очистьте їх шматком тканини та покрийте шаром силіконового герметика.

Нагадаємо, водійське посвідчення та номерні знаки для автомобілів відтепер можна отримувати поштою.

Головне