Остін розповів про домовленності щодо F-16 на "Рамштайні"

Остін розповів про домовленності щодо F-16 на

Глава Пентагону Ллойд Остін розповів, що Данія та Нідерланди очолять європейську коаліцію з проведення тренувань для українських пілотів на сучасних винищувачах F-16.

Про це міністр оборони США заявив після 12-го засідання у форматі "Рамштайн".

"Я хочу особливо подякувати Данії та Нідерландам, які вирішили очолити європейську коаліцію з надання тренування на F-16 для українських сил. У найближчі тижні мої данський та нідерландський колеги працюватимуть зі США та іншими союзниками, щоб розробити рамку навчань", – повідомив Остін.

За його словами, Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща також запропонували зробити свій внесок у навчання.

"Ми очікуємо, що незабаром до цієї ініціативи приєднається більше країн. Зараз початок цього навчання пілотів є важливим прикладом відданості підтримці України", – підкреслив Ллойд Остін.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, глава Міністерства оборони США Ллойд Остін на засіданні у форматі “Рамштайн” також розповів, що навчання українських пілотів на західних винищувачах F-16 можуть розпочатися вже в найближчі тижні. За його словами, навчання сприятимуть подальшому зміцненню та вдосконаленню можливостей українських Повітряних сил у довгостроковій перспективі. Крім того, це доповнить короткострокові та середньострокові угоди з безпеки.

Напередодні глава Міністерства оборони США Ллойд Остін заявив, що ключовою темою, яку обговорять у четвер, 25 травня, на зустрічі у форматі “Рамштайн”, буде захист неба України. Він зазначив, що завдяки найсучаснішим системам ППО українські оборонці мають успіх у відбитті атак.

Головне