Маніфестація насильства та беззаконня: Зеленський вкотре закликав не допускати росіян на Олімпіаду-2024

Маніфестація насильства та беззаконня: Зеленський вкотре закликав не допускати росіян на Олімпіаду-2024

Допуск росіян на Олімпіаду у Парижі та до будь-яких інших міжнародних спортивних змагань стане маніфестацію насильства та беззаконня. Відповідну заяву зробив Президент України Володимир Зеленський у зверненні до учасників віртуального саміту міністрів спорту держав-партнерів.

"Я знаю, що ви не хочете допустити спотворення олімпійських принципів. Це фундаментальна річ для України і, я вірю, для кожної з ваших держав – захищати ціннісну основу нормального життя, яке ми з вами цінуємо… Російська держава обрала шлях терору, і саме тому їй немає місця в цивілізованому світі. Росію ізолюють, щоб захиститись. Російську присутність прибирають, щоб спонукати до припинення агресії та терору. Це самозахист світу – світу, що дбає про свої цінності і захищає життя", - зазначив глава української держави.

Він також нагадав, що росія вже вбила понад 200 українських спортсменів.

"228 українських спортсменів і тренерів загинули за рік російської агресії проти України! 228!" - заявив Володимир Зеленський.

При цьому він наголосив - жоден російський спортсмен не засудив терор рф в Україні.

"А скільки російських спортсменів виступили із засудженням терору, який розв’язала їхня держава? Фактично немає такого засудження. Хіба поодинокі голоси, які швидко згасають, - заявив Президент України. - Ми знаємо, що Росія намагається використати для пропаганди війни будь-яку увагу світу до росіян. Якщо, не дай боже, олімпійські принципи будуть зруйновані і російських спортсменів допустять до якихось змагань чи Олімпійських ігор, лише питання часу, коли держава-терорист змусить їх підіграти пропаганді війни", - заявив Президент Зеленський.

Також він наголосив на необхідності не допустити присутності держави-терориста на спортивних майданчиках світу.

"Поки росія вбиває та тероризує, представникам держави-терориста не місце на спортивних і олімпійських змаганнях. І це не перекриєш якоюсь там удаваною нейтральністю чи білим прапором. Бо росія тепер є країною, що все заплямовує кров’ю, навіть білий прапор. Це треба визнати. І це треба визнати, зокрема, на рівні Міжнародного олімпійського комітету", - зазначив Володимир Зеленський.

Головне