Кабмін підтримав рішення про зменшення граничного віку призовників з 27 до 25 років

Кабмін підтримав рішення про зменшення граничного віку призовників з 27 до 25 років

Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обовʼязок і військову службу". Документ проголосували на засіданні уряду у п'ятницю, 5 травня. Він передбачає зменшення граничного віку призовників з 27 до 25 років. Про це повідомив постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Законопроектом передбачено внесення змін до статей 15, 18, 18-1, 37 ЗУ "Про військовий обовʼязок і військову службу", спрямованих на зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Міністерство оборони повідомило, що в Україні планують знизити граничний вік призовників з 27 до 25 років у відповідь на пропозицію керівництва ЗСУ. У відомстві наголосили, що тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

Як повідомляли "Ми-Україна", Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про продовження воєнного стану та мобілізацію ще на 90 днів.

Раніше Кабмін дозволив вручати повістки військовозобов’язаним незалежно від місця перебування на військовому обліку. Також уряд розширив обов’язки керівників територіальних центрів комплектування.

Головне