Понад 60% жителів окупованого Мелітополя виїхали, - Федоров

Понад 60% жителів окупованого Мелітополя виїхали, - Федоров

Понад 60% жителів тимчасово окупованого Мелітополя виїхали з міста. Це можливо зробити тільки, якщо отримати російський паспорт, тому таких людей не можна вважати колаборантами.

Про це розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі телеканалу "Ми-Україна".

"Ворог готується до проведення виборів у вересні. Хоча ми впевнені, що до вересня ворога вже не буде на наших територіях. Сьогодні ворожі гауляйтери кажуть, що брати участь у виборах можна і за українським паспортом. Що стосується отримання рашистського паспорта, то сьогодні в окупації головне – вижити. Ми закликаємо наших мешканців виїжджати. Деякі з них брали рашистські паспорти для того, щоб виїхати з окупації. Про це треба повідомляти наші Силові структури, спецслужби – їх змусили отримати ці паспорти примусово", - сказав він.

За його словами, цих людей не треба вважати колаборантами.

На запитання, чи дії росіян спонукають мелітопольців покидати місто, Федоров відповів:

"Так, звичайно. Вже більш ніж 60% мешканців нашого тимчасово окупованого Мелітополя виїхали і продовжують виїжджати. На жаль, виїзд в край складний, він можливий тільки через тимчасово окупований Крим, потім або до кордону з Грузією, або до кордону з Європейським Союзом".

Також він порівняв життя в окупації із в’язницею.

"Ти не маєш права до вільних ЗМІ, не маєш права доступу до соціальних послуг, медицини. Ворог також перестав виплачувати соціальні виплати, які платив раніше", - додав міський голова Мелітополя.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Байден відреагував на рішення МКС видати ордер на арешт Путіна.

Головне