Ердоган офіційно затвердив вступ Швеції в НАТО

Ердоган офіційно затвердив вступ Швеції в НАТО

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган офіційно затвердив вступ Швеції в НАТО. Зокрема глава турецької держави ратифікував рішення парламенту Туреччини щодо членства Швеції у Північноатлантичному альянсі. 

Указ Ердогана про ратифікацію оприлюднили на сайті турецького державного порталу Resmi Gazete.

"Ратифікація Протоколу про участь Королівства Швеція в Північноатлантичному договорі, підписаного в Брюсселі 5 липня 2022 року, була визнана доцільною", - вказано у документі.

Указ Ердогана про ратифікацію вступу Швеції в НАТО набуває чинності з дня його підписання, а саме з  25 січня.

Після рішення Ердогана єдиною країною, яка не затвердила вступ Швеції в НАТО, залишається Угорщина. Однак напередодні очільник угорського уряду Віктор Орабан запевнив, що готовий обговорити це питання з обговорення і навіть запросив до діалогу прем'єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона. 

Як відомо, парламент Туреччини схвалив членство Швеції в НАТО у вівторок, 23 січня. Це відбулося через півтора року обговорення цього питання турецькими парламентарями. 

Раніше "Ми-Україна" повідомляли, що Туреччина зволікала з рішенням про ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО, оскільки не бачила ознаки підтримки США у питанні її власного запиту на закупівлю бойових літаків F-16.

Головне