"Енергоатом": ЗАЕС знову на межі блекауту, там працює лише одна лінія живлення

Окупована росією Запорізька атомна електростанція знову перебуває на межі блекауту. Нині на об'єкті працює лише одна лінія живлення. Про це заявили у НАЕК "Енергоатом".

"23 травня 2024 року о 13:31 відключилася зовнішня повітряна лінія ПЛ-750 кВ "Дніпровська", що з'єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України. Наразі найбільша АЕС Європи зʼєднана з українською енергосистемою лише лінією електропередачі ПЛ-330 кВ "Запорізька ТЕС - Феросплавна", - йдеться у повідомленні.

В "Енергоатомі" наголосили, якщо ця лінія відмовить, на ЗАЕС знову відбудеться повний блекаут. А це - важке порушенням умов нормальної експлуатації станції, яке загрожує розвитком аварії.

"Російські окупанти продовжують створювати надзвичайно небезпечну ситуацію на Запорізькій АЕС. Аби не допустити розвитку найгірших сценаріїв, станція має якнайшвидше повернутися під контроль легітимного оператора - "Енергоатома", - наголосив очільник компанії Петро Котін.

Як повідомляли "Ми-Україна", плани росії щодо перезапуску окупованої української Запорізької АЕС, можуть призвести до ядерної катастрофи на об'єкті, заявив спеціаліст з ядерних питань Greenpeace Шон Берні. 

Головне