До Києва приїхав голова Пентагону Ллойд Остін

До Києва приїхав голова Пентагону Ллойд Остін

Голова Пентагону Ллойд Остін з неофіційним візитом приїхав до Києва у понеділок, 20 листопада.

Він повідомив про це у своєму акаунті в соцмережі Х.

Він поділився, що прибув до столиці для зустрічі з українськими лідерами. Ллойд Остін зазначив, що має важливе повідомлення: Сполучені Штати продовжать надавати підтримку Україні у їхній боротьбі за свободу проти російської агресії, як у теперішньому періоді, так і в майбутньому.

Нагадаємо, наступне засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" заплановано на 22 листопада.

На зустрічі буде присутній глава МО Бйорн Арільд Грам.

У відомстві додали, що глава МО візьме участь у "Рамштайні" в онлайн-форматі зі Стокгольма, де перебуває на зустрічі у форматі країн так званої Північної групи.

Вказано, що в планах - обговорити подальшу військову підтримку України у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

На попередній зустрічі у форматі "Рамштайн" у жовтні утворили "коаліції можливостей" для довготривалого захисту України.

Естонія та Люксембург очолить коаліцію, яка спрямована на підтримку українською IT-інфраструктури. Литва допоможе із розмінуванням, а США очолять коаліцію, яка допомагатиме Україні розвивати власні Повітряні сили (Данія та Нідерланди будуть співлідерами цієї коаліції).

Також Литва оголосила, що передасть Україні два комплекси ППО NASAMS, 155-мм боєприпаси, електрогенератори, армійські розкладачки й одяг.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Катар пропонує посередництво у поверненні українських заручників з рф.

Головне