Азербайджан готовий до переговорів тільки в разі капітуляції Карабаха

Азербайджан готовий до переговорів тільки в разі капітуляції Карабаха

Азербайджанська влада закликала представників самопроголошеної Нагірно-Карабаської республіки скласти зброю і почати переговори для "обговорення питань реінтеграції". 

Про це повідомляє Азербайджанське державне інформаційне агентство.

В заяві азербайджанської влади наголошується, що "незаконні вірменські збройні формування мають підняти білий прапор, здати всю зброю, а незаконний режим має саморозпуститися".

"Адміністрація Президента Азербайджанської Республіки заявляє, що наша країна готова зустрітися з представниками вірменських жителів, які проживають в Карабахському регіоні. Але для того, щоб припинити антитерористичні заходи, незаконні вірменські збройні формування повинні підняти білий прапор, здати всю зброю. В іншому випадку антитерористичні заходи будуть продовжені до кінця",- йдеться у заяві.

Військові Азербайджану захопили понад 60 позицій вірменських сил. Також вони знищили близько 20 бойових машин, 2 ЗРК, 6 станцій РЕБ та більш ніж 70 артустановок та мінометів.

19 вересня Азербайджан розпочав військову операцію, щоб взяти під контроль регіон Нагірного Карабаху. Це стало найсерйознішою ескалацією конфлікту з часів війни три роки тому.

Нагірний Карабах, який міжнародно визнаний частиною Азербайджану, але більшість населення якого складають вірмени, проголосив незалежність на тлі розпаду Радянського Союзу більше трьох десятиліть тому. Азербайджан повернув собі більшу частину регіону та сім прилеглих районів протягом шести тижнів боїв у 2020 році, перш ніж президент Росії Володимир Путін уклав угоду про перемир’я та розгорнув у регіоні майже 2000 військових.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Велика Британія передасть Україні ще десятки тисяч артснарядів цього року.

Головне