Ткаченко: Ніхто не буде примусово виселяти ченців з лаври, ми просто повертаємо своє майно

Виселяти ченців з Києво-Печерської лаври під примусом ніхто не буде, Україна просто повертає своє майно. Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” на каналі “Ми-Україна” розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“По-перше, ніхто не ставить питання про виселення ченців. Мова йде про повернення майна, власне, яке належить державі, у користування. Як рухомого, так і нерухомого, що важливо. Друге. Якщо хтось і має виїжджати, на мій погляд, в перших рядах, то це якраз ті очільники, які вели незаконні забудови на території об’єкта ЮНЕСКО впродовж багатьох років. Митрополити Павло, Антоній, адміністрація УПЦ МП, а вже потім можна говорити про всіх інших. Тому зараз триває процес, створені відповідні комісії за участі СБУ і МВС. Як тільки він розпочне свою роботу, а це розпочинається сьогодні-завтра, можемо говорити і про дати, і про процедуру законного повернення державного майна у користування держави”, – заявив Ткаченко.

Також він наголосив, що ті ченці, які не хочуть покидати лавру, мають вибір, що зробити, аби залишитися.

Крім того Ткаченко висловив думку, що як тільки територію Києво-Печерської лаври покинуть всі представники УПЦ МП, ситуація у святині докорінно зміниться.

“Я думаю, що спільна наша робота, фахівців і правоохоронців, стимулюватиме такі їхні рішення”, – додав очільник Мінкульту.

Як повідомляли “Ми-Україна”, міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що уся Києво-Печерська лавра повинна бути проукраїнською.

Головне

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…

Заради потреб України польський державний виробник боєприпасів Dezamet запланував у кілька разів збільшити виробничі потужності. Виробництво боєприпасів буде нарощено у межах оголошеного Євросоюзом плану щодо забезпечення української сторони. Про це…