Завод "Алабуга" у рф планує довести виробництво "шахедів" до 6000 на рік, – WSJ

Завод

Російський військовий завод із виробництва дроні-камікадзе у Єлабузі (Республіка Татарстан) розраховує вийти на показник у 6000 "шахедів" на рік. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Станом на кінець минулого місяця завод перевершив цільові показники по виробництву, випустивши з конвеєра 4500 безпілотників Shahed 136, які росіяни маркують як "Герань-2".

Окрім "шахедів" на цьому заводі також випускаються розвіддрони "Альбатрос". Ці літальні апарати дають змогу країні-агресорці вести розвідку позицій Сил оборони України та переміщення українських підрозділів.

Також у матеріалі наводяться дані західної розвідки, які свідчать про те, що російські оператори дронів проходять навчання у Сирії, на території летовища "Шайрат".  Їхніми інструкторами виступають бойовики "Хезболли" та "Іранської революційної гвардії".

"Перехід Москви на дрони відбувається завдяки використанню тіньових логістичних мереж Тегерана на додаток до іранських військових технологій", - пише WSJ.

Нагадаємо, раніше цього місяця російський Татарстан атакували дрони. "Росавіація" оголошувала про тимчасове припинення роботи аеропортів Казані та Нижньокамська. РосЗМІ писали, що  два дрони були збиті протиповітряною обороною, імовірно, вони намагалися атакувати особливу економічну зону "Алабуга", де виробляють дрони типу "Shahed" для атак по Україні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у ніч з 27 на 28 травня російські окупанти вкотре атакували Україну ударними безпілотниками. Українські захисники неба відбили атаку, знищивши всі запущені противником "шахеди". 

Головне