З Європи до Австралії за лічені години: у Швейцарії представили новий надзвуковий літак

З Європи до Австралії за лічені години: у Швейцарії представили новий надзвуковий літак

Швейцарський стартап Destinus ось уже кілька років розробляє пасажирський надзвуковий літак Eiger із водневим двигуном. У компанії обіцяють, що його пасажирам для того, аби долетіти з Франкфурта до Сіднея потрібно буде лише 4 години 15 хвилин замість 20 годин наразі.

Як пише Euronews, Destinus тестує свій прототип літака протягом останніх кількох років. Eiger є другим прототипом літака, який успішно пройшов льотні випробування наприкінці минулого року.

Нещодавно Іспанія обрала Destinus для участі у стратегічній ініціативі свого Міністерства науки у межах планів місцевого уряду щодо розвитку надзвукових польотів на водні. Поточні загальні інвестиції у проєкт складають 12 млн євро.

"Ми раді, що отримали ці гранти, особливо тому, що вони є явною ознакою того, що Destinus відповідає стратегічним напрямкам Іспанії та Європи щодо просування водневих польотів... Завдяки цим грантам водневі рішення для авіаційної мобільності стануть на один крок ближчими. до реальності", - сказав Давид Бонетті, віце-президент з розвитку бізнесу та продукції Destinus.

Як стверджують в самій компанії, її надзвуковий літак Eiger з водневим двигуном може піднятися на висоту понад 50 км і розвивати швидкість до 17,8 тис. км/год. Стартап планує зайнятися спочатку вантажними перевезеннями, а пізніше – пасажирськими.

Як писав "Ми-Україна" раніше, одним з пунктів британської програми повної відмови від паління до 2030 року є боротьба з вейпінгом серед молоді. На здолання цього явища серед неповнолітніх уряд Великої Британії виділить три мільйони євро.

Головне