Вчені запустять унікальний супутник Biomass для вимірювання вуглецю в лісах

Вчені запустять унікальний супутник Biomass для вимірювання вуглецю в лісах

З космічного центру у Французькій Гвіані планується запуск супутника Biomass - першого у світі апарата, здатного “зважити” ліси Землі, оцінити вміст вуглецю в деревах і допомогти вченим краще зрозуміти глобальні зміни клімату.

Про це повідомляє пресслужба Європейської космічної агенції.

Запуск унікального наукового літального апарата заплановано на вівторок.

“Трансляція розпочнеться о 10:55 за центральноєвропейським часом з прямими коментарями з Куру та Європейського центру космічних операцій ESA в Німеччині. Запуск ракети Vega-C з біомасою заплановано на 11:15”, - йдеться у повідомленні.

Особливістю апарата є розкладна антена діаметром 12 метрів, яка працюватиме на довгих хвилях радара. Це дозволить бачити не тільки верхівки лісу, як більшість сучасних супутників, а й внутрішні структури дерев - гілки й стовбури. 

“Більшість радарів, які ми маємо сьогодні в космосі, роблять чудові знімки айсбергів, але коли вони дивляться на ліси, вони бачать верхівки лісу, маленькі гілочки, маленькі листочки, вони не проникають углиб лісів”, - пояснив керівник відділу геологічних наук Airbus, доктор Ральф Корді

Проєкт також залучив інженерів американської компанії L3Harris Technologies для створення складної антенної системи. Якщо місія буде успішною, перші карти біомаси планети з'являться вже через пів року, а супутник продовжить роботу принаймні протягом п'яти років.

Biomass зможе щороку відстежувати зміни в лісах, фіксуючи як накопичення вуглецю, так і його втрати внаслідок вирубки. Завдяки здатності проникати крізь хмари, апарат забезпечить безперервні, надійні спостереження - що є надзвичайно важливим для вологих тропіків.

“Це захопливо, бо розповість нам про те, що ми, можливо, сприймаємо як належне. Наші ліси, наші дерева, як вони сприяють процесам, які керують нашою планетою, і зокрема процесам, що лежать в основі зміни клімату, які є такими важливими для нас сьогодні та в майбутньому”, - сказав доктор Корді.

Як писав “Ми-Україна” раніше, радянський космічний апарат Космос-482, що обертається навколо Землі вже 53 роки, незабаром увійде в атмосферу.

Головне