Вчені у Китаї створили першу "ШІ-лікарню": її "медики" за день можуть приймати 3000 хворих

Вчені у Китаї створили першу

Китайські вчені створили першу в світі "лікарню штучного інтелекту" для навчання ШІ-лікарів та покращення медичної допомоги. Про це пише Interesting Engineering.

Дослідники з Університету Цінхуа в Пекіні розробили інноваційну платформу, яку вони називають першою "ШІ-лікарнею" у світі. У цьому змодельованому середовищі ролі лікарів, медсестер та пацієнтів виконують інтелектуальні агенти на основі великої мовної моделі (LLM).

Мета проєкту - вдосконалити надання медичної допомоги шляхом навчання ШІ-лікарів у симульованих умовах. За словами команди розробників, це дозволить агентам самостійно розвиватися та покращувати свої здібності.

Завдяки цій платформі ШІ-лікарі здатні діагностувати та призначати лікування 10 000 віртуальних пацієнтів всього за кілька днів. Для порівняння, звичайній клініці знадобилося б щонайменше два роки, щоб впоратися з таким обсягом роботи.

Крім того, ця система може використовуватися для підготовки реальних лікарів. Платформа може генерувати нескінченну кількість віртуальних пацієнтів з різноманітними діагнозами та симптомами, дозволяючи медикам відточувати свої навички діагностики та лікування.

Розробники сподіваються, що їхня "ШІ-лікарня" стане цінним інструментом для покращення якості медичної допомоги. Завдяки можливості швидко обробляти величезні обсяги змодельованих медичних випадків, система на основі штучного інтелекту може допомогти виявити закономірності, оптимізувати протоколи лікування та підтримати прийняття клінічних рішень.

Керівник проєкту Лю Ян розповів, що після приблизно пів року інтенсивних досліджень та розробок "ШІ-лікарня" близька до свого практичного розгортання. За прогнозом, ї повноцінна робота розпочнеться "до другої половини 2024 року".

Водночас вчені наголошують на важливості дотримання медичних правил та стандартів, а також ретельної перевірки ШІ-технологій перед їх клінічним застосуванням. За їхніми словами, недостатньо просто створити технологічно просунуте рішення - воно має відповідати всім регуляторним вимогам та протоколам, щоб гарантувати безпеку пацієнтів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, науковцям пропонують премію в 10 мільйонів доларів за втілення в реальність фантастичної ідеї - можливості двостороннього спілкування між різними видами живих істот. Фонд Джеремі Коллера та Тель-Авівський університет заснували Премію Коллера Дуліттла за міжвидову комунікацію.

 

Головне