Науковцям пропонують премію в 10 мільйонів доларів за втілення в реальність фантастичної ідеї - можливості двостороннього спілкування між різними видами живих істот. Як пише The Guardian, Фонд Джеремі Коллера та Тель-Авівський університет заснували Премію Коллера Дуліттла за міжвидову комунікацію.
Організатори вважають, що дослідникам у цьому можуть стати в нагоді технології штучного інтелекту
"Подібно до того, як Розетський камінь розкрив таємниці єгипетських ієрогліфів, я переконаний, що потужність ШІ здатна допомогти нам розкрити секрети міжвидового діалогу", - зазначив очільник фонду Джеремі Коллер.
Організатори наводять певні прецеденти для обґрунтування цієї ідеї. Серед нещодавніх наукових розробок у цій галузі - створення алгоритмів машинного навчання для перекладу писку кажанів, який дозволяє ідентифікувати предмет їхньої "розмови". Інші зусилля в цій галузі включали алгоритми, які розшифровують емоції свиней щодо їх рохкання та зчитують пищання гризунів, щоб визначити, коли вони перебувають у стресі.
Прийом заявок на участь у "перегонах" за премію завершиться 31 липня. Провідна ціль проєкту полягає у розробленні систему, за допомогою якої тварини не усвідомлювали б, що вони дійсно спілкуються з людьми. Це нагадує ідею тесту Тьюринга для штучного інтелекту, завданням якого є створення комп'ютерної програми, чия бесіда з людиною була б неможливою для відрізнення від розмови з іншою людиною. Таким чином, науковці прагнуть досягти ситуації, коли тварина сприймала б спілкування з людиною через розроблену систему так само, як спілкування з представником свого виду.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в ході китайських військових навчань у Камбоджі Народно-визвольна армія Китаю використовувала на полі бою робособак, оснащених автоматичною зброєю. Ця адаптація робототехніки перетворила "найкращого електронного" друга людини на машину для вбивства.