Уряд України підтримав постанову про упровадження чіткого регулювання хмарних послуг. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.
“Це важливий крок, який дасть Україні стати впевненим гравцем на міжнародному ринку”, - наголосив він.
Перший Закон “Про хмарні послуги” ухвалили за тиждень до початку повномасштабної війни. Цей закон дозволив переносити реєстри за кордон та зберігати дані в хмарах. Тоді в міністерстві зрозуміли, що першою ціллю росіян будуть інформаційні системи, адже ворог веде і кібервійну.
Дані, які зберігаються в хмарах надійно захищені завдяки резервному копіюванню, шифруванню, що допомагає швидкому відновленню після кібератак.
Вже 14 лютого в хмару перенесено понад 100 держреєстрів й інших інформаційних систем. Нова постанова дозволить залишити дані за кордоном у хмарі й не переносити їх в Україну після закінчення війни.
Регулювання хмарних сервісів: що зміниться
- Триває процес створення електронного каталогу хмарних провайдерів для держорганів.
- До провайдерів будуть встановлені чіткі вимоги кібербезпеки.
- Упорядкуються закупівлі (відтепер вони стануть прозорі та послідовні).
- Буде впроваджено типовий договір, що дорівнює спрощенню роботи структур із хмарними сервісами.
“Регулювання — це зелене світло для міжнародних провайдерів на український ринок. Попереду ще багато роботи: готуємо єдину державну стратегію з кібербезпеки, покращуємо законодавче регулювання й разом з українським бізнесом працюємо над національною моделлю хмарного зберігання”, - повідомив Федоров.
Як писав "Ми-Україна" раніше, мережа центрів надання адміністративних послуг Дія.Центр розширилася на чотири нові локації у трьох областях України.