Українці створили радіокеровану платформу для евакуації поранених

Українці створили радіокеровану платформу для евакуації поранених

Один з батальйонів 125-ої окремої бригади територіальної оборони проводить випробування гусеничної платформи для евакуації поранених.

Про це повідомляє видання АрміяInform.

Медики, які працюють у бригаді, дуже задоволені новинкою.

За словами медика Сергія “Клима”, коли навколо розриваються снаряди, носилки швидко нести не виходить. Як показує практика, середня швидкість руху медиків з ношами становить 2 км/год.

"Ноші, коли навколо все вибухає, швидко не понесеш. Середня швидкість - 2 кілометри за годину. І коли ми вже поверталися назад, росіяни стали крити нас ще активніше. Не знаю як, але ми звідти вибралися, ніхто, на щастя, не постраждав, але евакуація зайняла аж дві години", - розповів медик.

Розробник родом зі Слов’янська, раніше займався виготовленням радіокерованих дитячих іграшок.

Коштує платформа 70 000 гривень, ці гроші оплатили волонтери. Платформу виготовили  усього за два тижні.

Бійці планують отримати ще три екземпляри, їх планують використовувати не тільки для евакуації, а і для підвозу боєприпасів та провізії. Вантажопідйомність платформи складає 150 кілограмів, сигнал від пульту керування розповсюджується на 100 метрів.

Військовослужбовці бригади розробили спеціальну тактику експлуатації платформи. Вона передбачає рух першого медика за 50 метрів спереду платформи з пораненим, а оператора з пультом – за 50 метрів позаду. Така тактика істотно ускладнює ураження евакуаційної групи.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, прикордонники викрили схему продажу викраденого на фронті озброєння.

Головне