Китайський авіаносець "Фуцзянь" - третій корабель такого типу у складі ВМС КНР - вирушив у море у свої перші ходові випробування. Верф судно покинуло вранці 1 травня, пише Reuters.
Випробування, головним чином, націлені на перевірку надійності бойового корабля, а також роботи його силових установок та електричних систем.
Від етапу демонстрації борту до фази початку випробувань пройшло два роки. Презентація "Фуцзянь" відбулась на початку літа 2022 року. Ходові випробування є останнім кроком на шляху до прийняття борту на озброєння Народно-визвольної армії Китаю. За попереднім прогнозом, його тестування триватиме не менше року. До слова, інший китайський авіаносець "Шаньдун" до введення до складу флоту пройшов дев'ять ходових досліджень.
Видання пише, що цей новітній корабель є однієї зі складових прагнення лідера Китаю Сі Цзіньпіна зробити КНР видатною військовою державою в регіоні з військово-морським флотом, здатним демонструвати свою міць далеко від узбережжя країни.
Розробники запевняють, що цей корабель єдиний у світі має передову катапультну систему запуску, використовуючи при цьому звичайні двигуни.
Як відомо, два інші авіаносці, які має у розпорядженні Китай - це кораблі "Шаньдун" та "Ляонін" радянської конструкції. І якщо перший був збудований в КНР, то другий - на Чорноморському суднобудівному заводі в Миколаєві. Його добудували та модернізували на суднобудівному заводі в Даляні, після чого у 2012 році його включили до бойового складу ВМС КНР.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у США заявили, що готові тиснути на Китай, щоб країна припинила постачати озброєння та устаткування росіянам.