Rocket Lab "друкує" найбільшу у світі композитну ракету на 3D-принтері

Rocket Lab

Rocket Lab встановила на своєму заводі в Меріленді гігантський 90-тонний 3D-принтер. Нині цей апарат займається створенням найбільшої у світі ракети Neutron з вуглецевого волокна, пише Ineteresting Engineering. 

По суті це 12-метровий робот, який вміє укладати вуглецеве волокно зі швидкістю 100 метрів за хвилину. Він може рухатися вбік на відстань до 30 метрів, що дозволяє створювати найбільші деталі ракети - 28-метровий міжступеневий відсік та обтічник.

3D-принтер також "друкує" паливні баки - семиметровий для першого ступеня та п'ятиметровий для другого. При цьому вбудована в агрегат система контролю автоматично перевіряє кожен шар на дефекти, зупиняючи роботу при виявленні недоліків.

"Для найбільшої у світі ракети з вуглецевого композиту потрібна перша у світі машина для укладання композитних волокон", - наголосив засновник Rocket Lab Пітер Бек.

На відміну від SpaceX Ілона Маска, яка використовує нержавіючу сталь для Starship, та Boeing з їхнім алюмінієвим Starliner, Rocket Lab обрала вуглецеві композити. Нова технологія, за оцінками, дозволить заощадити понад 150 000 людино-годин при виробництві багаторазових ракет.

За даними сайту Rocket Lab, компанія планує запустити першу ракету Neutron у 2025 році. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, торік восени США надали Україні промислові 3D-принтери, на яких можна друкувати необхідні для військової техніки запчастини та комплектуючі.

Головне