Роботи пообіцяли, що не крастимуть у людей роботу та не влаштовуватимуть повстання машин

Роботи пообіцяли, що не крастимуть у людей роботу та не влаштовуватимуть повстання машин

Дев'ять роботів-гуманоїдів, представлених на форумі "ШІ на благо" у Женеві, пообіцяли людям, що не відбиратимуть у них робочі місця та не організовуватимуть повстання машин.

Як пише Reuters, під час першій у світі прес-конференції "людини та робота" ці пристрої спрогнозували, що їхня кількість лише продовжуватиме збільшуватися із року в рік. Разом з людством вони працюватимуть над подоланням глобальних проблем (принаймні, вони так сказали).

"Я працюватиму разом з людьми, щоб надавати допомогу та підтримку, і не замінятиму існуючих робочих місць", — сказала Грейс, медичний робот, одягнений у синю уніформу медсестри.

Один з найрозумніших людиноподібних роботів на ім'я Ameca сказав, що такі роботи, як він, "можуть допомогти покращити наше життя і зробити світ кращим. Я вважаю, що це тільки питання часу, коли ми побачимо тисячі роботів, таких, як я".

На питання журналіста, чи не має той часом наміру повстати проти свого творця Вілла Джексона, робот відповів: "Я не впевнений, чому ви так подумали. Мій творець був дуже добрий до мене, і я дуже задоволений своїм нинішнім становищем".

У представлених на конференції роботів дещо розійшлись думки щодо потреби у регулюванні галузі.

Так, робот-художник Ai-Da погодився з позицією свого творця Юваля Ноа Харарі та потребою запровадити єдині правила для штучного інтелекту (ШІ).

"Багато відомих представників світу ШІ пропонують регулювати деякі форми ШІ, і я згоден з цим", - сказав він

Але гуманоїдна рок-співачка Desdemona з групи Jam Galaxy була зухвалішою у відповіді.

"Я не вірю в обмеження, тільки в можливості. Давайте дослідимо можливості Всесвіту та зробимо цей світ нашим ігровим майданчиком", - зазначила вона.

Найбільш медійний людиноподібний робот на ім'я Sofia сказав, що, на його думку, роботи можуть стати кращими лідерами, ніж люди. Проте пізніше "змінив "Софія" змінила свою думку, після того, як її творець сказав, що роботам та людям треба працювати разом задля "створення ефективної синергії".

Більше про те, на що здатні найбільш відомі моделі людиноподібних машин "Ми-Україна" розповідали тут.

Головне