Перший штат у США повністю заблокував TikTok: закон набере чинності з січня

Перший штат у США повністю заблокував TikTok: закон набере чинності з січня

Перший штатом у США, який вирішив повністю та на офіційному рівні заборонити використання застосунку TikTok на своїй території стала Монтана. Як пише Reuters, відповідний закон набуде чинності 1 січня 2024 року.

"Щоб захистити особисті дані жителів Монтани від Комуністичної партії Китаю, я заблокував TikTok", — пояснив губернатор штату Грег Джанфорте.

https://twitter.com/GovGianforte/status/1658948119285964802

Документом передбачено заборона для магазинів програм пропонувати застосунок з 1 січня 2024 року. За кожен день доступності програми постачальники додатків повинні будуть сплатити штраф у розмірі 10 000 доларів, користувачам штрафні санкції не загрожують.

Монтана з населенням трохи більше одного мільйона людей стала першим штатом, який прийняв такий закон. Як очікуються, незгодні з таким рішенням оскаржуватимуть його в судах. Критики переконані, що такий крок ставить під загрозу право на свободу слова в країні. Водночас з технічної точки зору таке блокування користувачі легко зможуть обійти.

Нагадаємо, тиск на TikTok у всьому світі зростає. Рішення про заборону використання китайського застосунку на комп’ютерах, смартфонах та інших електронних пристроях урядових організацій прийняли Сполучені Штати, Канада та низка країн Європейського союзу.

Чи дійсно застосунок становить небезпеку і чи можуть заборонити TikTok в Україні на тлі зближення КНР та росії читайте у матеріалі “Ми-Україна”.

Як писав "Ми-Україна" раніше, група з 14 членів Конгресу США надіслала до адміністрації президента Джо Байдена листа з проханням розблокувати постачання Україні сучасних винищувачів F-16.

Головне