Нейротехнологічна компанія Neuralink Ілона Маска не відмовилась від ідеї вживлення мозкових імплантів людям. Для проведення такого випробування їй потрібен партнер, тому компанія звернулась із відповідною пропозицією до одного з найбільших нейрохірургічних центрів США.
Як пише Reuters, Neuralink готується до здійснення тестового вживлення мозкових імплантів людям одразу після отримання на це дозволу від регулятора.
Співрозмовники видання розповіли, що компанія Маска наразі веде переговори з неврологічним інститутом Барроу (Фенікс, штат Арізона).Він спеціалізується на лікуванні та дослідженні неврологічних захворювань. Переговори не обов'язково переростуть у співпрацю, наголошують джерела.
Як Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA), так і інститут та компанія коментувати хід перемовного процесу відмовились. Єдиний коментар видання змогло отримати від директору Центру нейромодуляції та нейрохірургії Барроу Франсіско Понсе. Він зазначив, що установа гарні можливості для проведення таких досліджень імплантатів.
Нагадаємо, на початку поточного місяця FDA не дало дозволу Neuralink на проведення дослідів на людях. На заваді постали кілька факторів, серед яких: безпечність літієвої батареї пристрою; ймовірність того, що імплант може мігрувати в інші частини мозку та питання щодо того, чи можна видалити чип, не завдавши шкоди мозковій тканині.
Як відомо, 30 листопада 2022 року Neuralink провела презентацію своїх мозкових імплантів. Тоді Маск розповів, що компанія подала на розгляд регулятора всі необхідні документи та очікує отримати дозвіл на клінічні випробування на людях орієнтовно через пів року. Тоді ж мільярдер заявив, що впевнений у пристрої настільки, що готовий випробувати його на собі.
Як писав "Ми-Україна" раніше, поліцейська служба Європейського союзу – Європол – висловила занепокоєння щодо можливості використання ChatGPT для реалізації злочинних намірів.