Кіберфахівці Служби безпеки України викрили і зупинили зловмисників, які намагалися легалізувати незаконні забудови шляхом несанкціонованого доступу до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Також зловмисники видавали підроблені сертифікати атестації архітекторів.
Про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Ілля Вітюк. Як зазначається, до організації оборудок причетні високопосадовці Національної спілки архітекторів України та органів державної влади, місцевого самоврядування, а також окремих комерційних структур.
"Ми вчасно викрили незаконну схему і не дозволили зловмисникам зламати державну електронну систему. Мова йде не про звичайний кібер-злам, а про злочин, який міг би привести до дуже серйозних наслідків у майбутньому. Якби не реакція СБУ, в Україні могли б узаконити сотні "проблемних" забудов, які були зведені з порушенням чинних вимог і стандартів. А це – ризик техногенних аварій та інших надзвичайних ситуацій. А значить – і ризик для тисяч українців", - пояснив Вітюк.
Крім того, зловмисники хотіли незаконно отримати гроші через підробку та продаж дозвільних документів представникам будівельного бізнесу. Серед викритих махінацій – незаконні реєстрації об’єктів, які мають порушення державних будівельних норм.
Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, міністр культури України Олександр Ткаченко заявив, що храм біля Десятинної церкви в Києві має бути демонтовано.