Китай збирається запустити пілотований космічний корабель наступного покоління вже 2027 року

Китай збирається запустити пілотований космічний корабель наступного покоління вже 2027 року

Китай готується до запуску космічного корабля нового покоління, який зможе доставити на орбіту семеро астронавтів. Як пише Reuters, апарат, за прогнозами, зможе здійснити свій перший підйом у повітря у 2027-2028 роках.

Цей космічний корабель китайської розробки використовуватимуться для місій на Місяць з екіпажем, для будівництв космічних станцій КНР та дослідження далекого космосу.

У китайському Управлінні програми пілотованих космічних польотів раніше інформували, що на новому кораблі буде більше простору, він буде багаторазовим. Очікується, що апарат нового покоління дасть державі змогу знизити витрати при доставці тайконавтів на орбіту.

Новий космічний корабель складається з двох частин - рухової установки і модуля, що повертається. Останні випробування капсули космічного корабля наступного покоління були "дуже успішними", розповів ветеран-космонавт Китаю Ян Лівей, який нині обіймає посаду заступника головного конструктора китайського проекту пілотованих космічних польотів. За його прогнозом, перші польоти відбудуться між 2027 і 2028 роками.

Як відомо, цьогоріч у травні КНР здійснив запуск корабля "Шеньчжоу-16". Цей апарат доставив трьох тайконавтів на орбітальну станцію "Тяньгун", яка розташовується на висоті близько 400 кілометрів.

Нагадаємо, днями Індія запустила місію Chandrayaan-3 з висадки на природний супутник Землі. Її ключова задача полягає у виконанні першої для країни м’якої посадки на поверхню Місяця модулю та місяцеходу.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у липні Японське агентство аерокосмічних досліджень оголосило дату запуску своєї першої місії для дослідження Місяця. Як очікується, ракети-носій H2A зі модулем на борту вирушить у космічну подорож 26 серпня 2023 року.

Головне